Nasza szkoła

W 2011 roku zlikwidowano szkołę podstawową w Mierkowie. Na początku 2012 roku pojawił się pomysł, aby w miejscu starej szkoły powstała nowa. Po spotkaniach z mieszkańcami oraz władzami gminy decyzję o uruchomieniu szkoły podjęło Stowarzyszenie Oświatowe w Żarach, które od wielu lat prowadzi z powodzeniem Społeczne Liceum, Gimnazjum i Szkołę Podstawową. Plan ten spotkał się z pozytywnym przyjęciem rodziców i dzieci.

Po wydzierżawieniu budynku Stowarzyszenie odświeżyło i wyposażyło sale, w których odbywają się zajęcia. Wyremontowano także hol szkoły i zmodernizowano ogrzewanie. 1 września 2012 r. rozpoczęła się nauka w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mierkowie.

Nauka w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mierkowie jest bezpłatna. Jednocześnie udało się zapewnić dzieciom szeroką ofertę edukacyjną. Uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego. Założeniem szkoły są małe grupy lekcyjne, dzięki którym łatwiej osiągnąć wysoki poziom nauczania i zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Uczniowie od pierwszej klasy uczęszczają na zajęcia dodatkowe – komputerowe (każde dziecko ma swój komputer), szachowe, plastyczne, przyrodnicze, taneczne, teatralne, zajęcia z rytmiki, sportowe, podczas których rozwijają swoje pasje i talenty. W szkole panuje rodzinna atmosfera i dzieci czują się bezpiecznie.

Klasy wyposażone są w tablice interaktywne, dzięki którym nauka jest przyjemniejsza, łatwiejsza i przede wszystkim bardziej efektywna. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają na hali sportowej OSiR w Lubsku.

W szkole organizowane są konkursy i popołudniowe zajęcia integrujące dla dzieci i rodziców: wspólne ogniska, zajęcia sportowe, lekcje otwarte, przedstawienia teatralne oraz uroczystości okolicznościowe. Uczniowie regularnie jeżdżą na wycieczki, m.in. do kina, teatru, na basen. Raz w roku wyjeżdżają na “zieloną szkołę” – w 2013 r. były w Warszawie, w 2014 r. – w Karpaczu, w 2015 r. – w Poznaniu, w 2016 r. – we Wrocławiu i Warszawie.

Docelowo, zgodnie z reformą edukacji, szkoła w Mierkowie będzie szkołą ośmioklasową.

Podziel się ze znajomymi!