1% podatku, a właściwie 1,5%

Jak dobrze Państwo wiecie, nasza szkoła i przedszkole nie pobierają żadnego czesnego. Można jednak dobrowolnie wpierać działanie naszych placówek.

Jak można wspierać naszą szkołę?

Możecie Państwo pomóc w sposób, który nic nie kosztuje – przekazując nam 1,5% swojego podatku (w związku ze zmianami w systemie podatkowym podniesiono wysokość wsparcia z 1% do 1,5% podatku). Wiele osób myśli, że przekazując 1,5% podatku “płaci” coś dodatkowo. Wygląda to inaczej – z kwoty należnego za dany rok podatku Urząd Skarbowy właśnie ów “1%” przekaże konkretnie na konto szkoły w Mierkowie. Jeżeli ktoś rezygnuje z tej możliwości, podatek i tak zostanie mu zabrany i trafi do budżetu państwa.

Jak to zrobić?

W zeznaniu podatkowym za 2022 rok, który będą Państwo składali w tym roku, należy znaleźć rubrykę “Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”. Należy tam podać:

nazwę organizacji: Stowarzyszenie Oświatowe w Żarach
numer KRS: 0000096523
dopisek: Mierków

oraz wpisać wyliczoną kwotę 1,5% podatku.

Każda, nawet najmniejsza kwota jest dla nas ogromną pomocą. Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie.