Stowarzyszenie Oświatowe w Żarach

Szkoła niepubliczna – o co chodzi?

Nasza szkoła jest szkołą niepubliczną. Znaczy to, że nie jest prowadzona przez gminę Lubsko, jak w przypadku szkół publicznych, a przez inną instytucję. Naszym organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Oświatowe w Żarach, które działa od 1991 r. i prowadzi obecnie trzy szkoły w Żarach – Społeczne Liceum Ogólnokształcące, Społeczne Gimnazjum, Społeczną Szkołę Podstawową a od tego roku – Społeczne Przedszkole. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mierkowie jest pierwszą szkołą prowadzoną przez Stowarzyszenie poza gminą Żary.

Jak można wspierać naszą szkołę?

Możecie Państwo pomóc w sposób, który nic nie kosztuje – przekazując nam 1% swojego podatku. Wiele osób myśli, że przekazując 1% podatku “płaci” coś dodatkowo. Wygląda to inaczej – z kwoty należnego za dany rok podatku Urząd Skarbowy właśnie ów “1%” przekaże konkretnie na konto szkoły w Mierkowie. Jeżeli ktoś rezygnuje z tej możliwości, podatek i tak zostanie mu zabrany i trafi do budżetu państwa.

Jak to zrobić?

W picie za 2012 rok, który będą Państwo składali, należy znaleźć rubrykę “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”. Należy tam podać:

nazwę organizacji: Stowarzyszenie Oświatowe w Żarach
numer KRS: 0000096523
dopisek: Mierków

oraz wpisać wyliczoną kwotę 1% podatku.

Każda, nawet najmniejsza kwota jest dla nas ogromną pomocą.
Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie.