Zajęcia rowerowe dla przedszkolaków z grupy “Biedronki”

by admin on 01/13/2016

W naszej szkole gościliśmy Pana Piotra z Centrum Rowerowego Lidberg w Lubsku. Poniżej zamieszczamy opis wizyty “pożyczony” ze strony  Centrum (www.lidberg.pl):

“W dniu 5.01.2016 gościliśmy w oddziale przedszkolnym Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mierkowie, gdzie przeprowadziliśmy warsztaty rowerowe dla najmłodszych na podstawie autorskiej kolorowanki edukacyjnej. Celem zajęć było zapoznanie przedszkolaków z tematyką rowerową w formie zabawy, oraz nauka globalnego czytania według metody Domana. Dzieci poznały zawód sprzedawcy i mechanika rowerowego. Pomogły im w tym magiczne torby wypełnione akcesoriami rowerowymi i warsztatowymi. Następnie nauczyły się jak odpowiednio zakładać kask, aby zapewniał bezpieczeństwo. Zamieniły się też w sprzedawców, klientów oraz mechaników rowerowych. Dzieci pompowały dętki, szukały w nich dziur i przyklejały samodzielnie łatki. Uczyliśmy się również jak prawidłowo nasmarować łańcuch i pokolorowaliśmy nasze wymarzone rowery. Nie zabrakło także zabaw ze znakami drogowymi, chociaż i tak największym zainteresowaniem cieszyła się kierownica z mnóstwem różnego rodzaju dzwonków:) Na koniec dzieci otrzymały w prezencie kolorowanki edukacyjne do wspólnej zabawy z rodzicami, słodkie upominki oraz pieczątki na rękę z rysunkiem roweru, jako potwierdzenie udziału w zajęciach.
Za wspólną zabawę dziękujemy wszystkim przedszkolakom z grupy Biedronek, a w szczególności Gabrysi i Nadii za ich szczerość, dzięki której nasz mechanik Piotr dowiedział się, że jest jak Shrek – brzydki, ale sympatyczny:)”.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie 🙂

Previous post:

Next post: